Blog

środa, 13 listopad 2019 15:54

mgr kosmetolog Izabela Czekańska poleca zabiegi na jesień!

Kwasy - sama wybierz na jaki zabieg chcesz przyjść do naszego Isabell SPA .
Często słyszę ,ale jaki kawas ? Na jaki zabieg mam przyjść ? Chce Wam trochę przybliżyć działanie kwasów- podzielę się z wami moja wieloletnia wiedza .


Zrób zabieg u kosmetologa , który ma wiedzę i doświadczenie ‼️‼️
mgr kosmetolog Izabela Czekanska

Do zabiegów kosmetycznych używamy kwasów z grupy AHA (alpha hydroxy acit) oraz kwas salicylowy z grupy BHA (beta hydroxy acit).

Kwas glikolowy - należy do grupy AHA ze względu na to, że ma najmniejsze cząsteczki i najłatwiejszą zdolność przenikania. stosowany jest w kosmetyce od ponad 20 lat. W zależności od stężenia ma różne działania . Nawilżające przy 15%, a złuszczające i pobudzające procesy regeneracyjne w skórze przy 70%.

 

Kwas azelainowy - ma działanie przeciwzapalne i keratolityczne .Stosowany głównie w zabiegach przeciwtrądzikowych oraz rozjaśniających. Znajduje się w ziarnach zbóż.

 

Kwas mlekowy- stosowany w mieszankach z innymi kwasami działa przeciwstarzeniowo.
Często dodawany , jako składni do toników i kremów.

 

Kwas felurowy - działa w skórze nawilżająco i przeciwstarzeniowo oraz wpływa pobudzająco na syntezę włókien kolagenowych. Często łączony z vit C powoduje rozjaśnienie skóry .

 

Kwas pirogronowy - wykorzystywany w kosmetologii do głębokich peelingów ze względu na dobre właściwości przenikania przez mieszki włosowe. Stosuje się go w terapii przeciwtrądzikowej.

 

Kwas migdałowy- pozyskiwany ze słodkich migdałów. Poprawia koloryt cery, rozjaśnia , nawilża - działa złuszczająco. Może być stosowany cały rok.

 

Kwas cytrynowy - szerokie zastosowanie w przebarwieniach.

 

Kwas salicylowy - należący do grupy BHA różni się od kwasów AHA tym, że rozpuszcza się w tłuszczach. Dzięki temu umożliwia przenikanie przez warstwę łojową naskórka. Stopień przenikania zależy od stężenia tego kwasu.

 

 

 
Ostatnio zmieniany środa, 13 listopad 2019 16:04

Zapraszamy

ul. Żwirki i Wigury 17/3

87-100 Toruń

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek 9-19

sobota 9-17

Umów się na wizytę

tel. (56) 623-85-90

Newsletter

Wypełnij poniższy formularz, aby być na bieżąco z najnowszymi promocjami

Obsługujemy płatności

S5 Box