Blog

sobota, 13 kwiecień 2019 08:03

POZBĄDŹ SIĘ WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI!

 

Wrastające paznokcie to częsta przypadłość, która dotyka osób w każdym wieku. Wynika zazwyczaj z nieodpowiedniej pielęgnacji paznokci i błędów w ich obcinaniu. Paznokcie wrastają jednak z wielu powodów, na które nie zawsze mamy wpływ. Objawem wrastania paznokcia jest ból i zaczerwienienie z boku palca, zazwyczaj palucha u stopy.

Wrastające paznokcie są problemem powszechnym. Wynikają z wrodzonego lub nabytego zaburzenia proporcji pomiędzy wielkością płytki paznokcia, a wielkością wałów paznokciowych i łożyska. Wrastający paznokieć dotyczy zazwyczaj palucha, czyli dużego palca stopy. Rzadziej dotyka innych paznokci stóp i dłoni.

Wrastanie paznokcia to wyjątkowo bolesna i niekomfortowa przypadłość. Łączy się z bólem, tkliwością i zaczerwienieniem okolic paznokcia, który wrasta się pod skórę. W miarę upływu czasu, wrastający się paznokieć może tworzyć ranę w skórze, która zachodzi krwią i ropą. Wrośnięty paznokieć w wielu przypadkach uniemożliwia swobodne chodzenie, sprawia także ból podczas noszenia butów, które uciskają paluch.

 

Jak leczyć wrastający się paznokieć?
Leczenie wrastających paznokci to długi proces. Wszystko zależy od lokalizacji i zaawansowania stanu zapalnego. Isabell Spa proponuje dwie opcje dostępne w naszym salonie - tamponadę oraz klamrę.

TAMPONADA: sprawdza się doskonale w początkowej fazie wrastania paznokcia. To mały opatrunek nasączony preparatem dezynfekującym, którego zadaniem jest odseparowanie tkanek otaczających paznokieć od samej płytki. Opatrunki można wymieniać w gabinecie podologicznym lub samemu, po uzyskaniu stosownych instrukcji. To najłatwiejsza i najmniej bolesna metoda leczenia wrastającego paznokcia. Działa jednak tylko w przypadku, gdy reakcja będzie szybka i nie zdąży rozwinąć się ostry stan zapalny.

KLAMRY: to skuteczna, choć bolesna metoda korygowania wrastającego się paznokcia. Klamry są zazwyczaj stosowane w przypadkach, gdy proces wrastania jest zaawansowany, a także gdy paznokieć ma tendencję do wrastania co jakiś czas.Stosujemy KLAMRY NAKLEJANE na płytkę paznokcia w postaci metalowego paska, który pozwala na nieinwazyjne korygowanie paznokcia. KLAMRY DRUTOWE, bardziej inwazyjne i bolesne, stosuje się natomiast w przypadku paznokci rurkowatych oraz wymagających znacznej korekty. Klamra ma za zadanie wyprowadzić paznokieć na odpowiedni tor wzrostu. Można z niej korzystać także profilaktycznie, już po ustąpieniu stanu zapalnego. Terapia klamrą drutową trwa zazwyczaj kilka miesięcy i nie jest przyjemna. Bywa jednak jedynym, ostatecznym rozwiązaniem problemu.

Jeśli zmagasz się z tego typu problemami zapraszamy do skorzystania z naszych usług podologicznych. -> 56 623 85 90 

 

Zapraszamy

ul. Żwirki i Wigury 17/3

87-100 Toruń

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek 9-19

sobota 9-17

Umów się na wizytę

tel. (56) 623-85-90

Newsletter

Wypełnij poniższy formularz, aby być na bieżąco z najnowszymi promocjami

Obsługujemy płatności

S5 Box